פעילויות ליום ספורט לילדים לחוויה בלתי נשכחת

הספורט בקרב ילדים רבים, מהווה בחינוך חיים בריאים יותר וכן, יעילות רבה לשמירה על כושר גופני והימנעות ממשקל עודף. חינוך כבר בילדות למיומנויות ספורט, תורם לפיתוח תפיסות של הנאה מהספורט והרגל בריא לכל החיים. כהורים, עליכם להעביר לילדיכם מסר כי פעילויות ליום ספורט לילדים הינו אירוע של הנאה, גם מהבחינה האישית וגם כפעילות חברתית. בנים אוהבים כדורגל, בנות אוהבות כדורעף וניתן לשלב פעילויות גם יחד, בספורט שיכול לעניין את שני המינים.

כאשר גם בבתי הספר וגם בקייטנות, מתקיים יום ספורט לילדים, מלבד הכושר והבריאות המדריכים שמארגנים את ימי הספורט יקנו ערכים נוספים כגון: הגינות, כבוד הדדי, שמירה על החוקים ,עידוד ושיתוף פעולה בין הילדים. יש לסייע לילדים לפתח גישה חיובית ולהתמקד בפעילות שנתפסת כפעילות מהנה ולא כזאת שהיא בגדר הכרח או עונש. שעות הפנאי, מהוות הזדמנות נהדרת לפעילות גופנית עבור ילדים ואתם כהורים, כדאי כי תתחילו להוציא אותם מחדרם הסגור כשהם מול המחשב לפעילויות גופניות מהנות.

 

פעילויות ליום ספורט לילדים בשילוב משחקים ומתקנים

על מנת למשוך ולעודד יותר ילדים לעסוק יותר בספורט, מדריכי הכושר, יודעים לשלב משחקים נוספים מלבד הכדורגל הידוע, הכדורסל, קרב במגע וכדומה, ניתן לשלב משחקים שונים ותחרותיים שיהיו מתגמלים. זה מה שכל מדריך כושר מנוסה יארגן עבור פעילויות ליום ספורט לילדים. יש שמחלקים קבוצות של בנים ובנות כאשר הפעילויות מתאימות גם לבנות וגם לבנים. הרוח הספורטיבית והחתירה לניצחון, תגרום להם התעניינות רבה יותר בתחום זה.

שילוב של מתקנים שונים בימי הספורט, תגרום התלהבות רבה יותר בקרב הילדים ולכן, בבתי הספר והקייטנות, דואגים עבור השכרת ציוד להפעלות הקשורות לספורט. הילדים אוהבים מתקנים כגון טרמפולינות ומתקנים כיפיים נוספים, כאשר הם קופצים נהנים ומוציאים המון אנרגיה ומפעילים את הגוף בד בבד.

 

ימי הולדת בסגנון ספורטיבי

בגלל שהספורט הפך להיות חביב הילדים, ניתן לראות כי ימי הולדת רבים נערכים בקונספט זה. חברות שמחזיקות בצוות מפעילים מיומן שבוא בעל הסמכה לעיסוק בספורט, מארגנים יום הולדת ספורט שיהווה אתגר, הוצאת אנרגיה מצד הילדים והרבה תחרויות של משחקים שונים שיפעילו את הילדים, כאשר ביום ההולדת הם יהיו תמיד פעילים ולא יחושו דקה אחת של שעמום. כמובן שהמפעילים יוציאו את הילדים להפסקת שתייה ואוכל במהלך יום ההולדת, אך פעילות של לפחות שעתיים שלוש, מצפה לילדים שייהנו מכל רגע.

גם תוכניות ריאליטי שלקוחות מהטלוויזיה  ואהובות על הילדים, הפכו לקונספט לימי ההולדת, קחו לדוגמא את יום הולדת בסגנון הישרדות שהפך למבוקש בקרב חוגגי ימי ההולדת, כך שהם בטוחים כי יום הולדת בסגנון זה, יהיה אטרקציה עבור חבריהם לכיתה. כאשר מדובר על ספורט עם חתירה לניצחון, הילדים יותר מתחברים לפעילויות מסוג זה. הכינו את השטח הנחוץ לפעילות זו והחברה המפעילה תדאג לכל השאר, אם תפאורה מתאימה, משימות מאתגרות שילדים אוהבים והרבה אדרנלין.

 

יום הולדת בלתי נשכחת עם המון חוויות וגיבוש חברתי

כל ילד או ילדה, שואפים, כי תהיה להם יום הולדת בלתי נשכחת וככל שיהיו תכנים עדכניים ביום ההולדת, כך הילדים ייהנו יותר. ניתן לברר לגבי השכרת ציוד ליום הולדת מה שיוסיף עוד הנאה ופעילות לילדים. חשוב, כי לאחר יום ההולדת, הילדים יהיו עייפים אך מרוצים, הן מהקונספט, מהפעילות מהגיבוש הנפלא ושיתוף הפעולה יחד.

כאשר אתם מתחילים בחיפוש אחר מפעילים מקצועיים, כדאי כי תשמעו כמה המלצות ממי שאתם מכירים. חברת ספורט ילדים, בהנהלת  יואב קיסרי, אשר עוסק בספורט מזה 20 שנה, הינה אחת החברות הבולטות שעוסקת בהפעלות בסגנונות הספורט. לכל יום הולדת, מכין יואב תכנית עשיר ומובנית שתתאים לגיל הילדים ולהעדפותיו של הילד או הילדה שחוגגים יום הולדת.

מאמן כושר אישי koshrir.co.il